Axxaclean ochrona metali przed korozją

0 Comments

Korozja metali można podzielić na trzy typy korozja fizykochemiczna, korozja elektromechaniczna, korozja chemiczna. Do najczęstszych zalicza się korozję elektromechaniczną, gdzie czynniki atmosferyczne  takie jak wilgoć i woda niszczą powierzchnię metalu. Istotą procesu jest powstawanie ogniw korozyjnych, w których elektrodami są fragmenty powierzchni korodującego obiektu, o różnych potencjałach standardowych, a obwód elektryczny zamyka ciecz wykazująca przewodnictwo jonowe (warstewka, krople na powierzchni albo ciecz, w której konstrukcja jest zanurzona). Jak odpowiednio ochronić metal przed korozją?

Wybór środka ochronnego

Z pośród bardziej bezpiecznych preparatów antykorozyjnych polecamy uniwersalny płyn Axxaclean 2048, który może być stosowany do wszystkich rodzajów  metali oraz powierzchni. Środek jest bezpieczny dla środowiska oraz użytkownika. Zabezpiecza powierzchnię metalu nie zmieniając jego koloru oraz nie pozostawiając  osadu. Płyn ten daje gwarancję ochrony na dwa tygodnie ponieważ zastosowane w nim słabsze kwasy organiczne. By dodatkowo wzmocnić działanie należy wzmocnić dodatkowym mocniejszym środkiem lub powtarzać nakładanie płynu z odstępami dwutygodniowymi.

Wśród silniejszych środków ale bardziej trwałych warto skupić uwagę na płynie Axxatec 80C. To doskonała ochrona metali przed korozją, która może powodować rdzę. Płyn ten zapewnia ochronę metali żelaznych – żelaza, stali i żeliwa – znajdujących się wewnątrz pomieszczeń nawet przez rok. Jego niesamowita postać koncentratu można łatwo rozcieńczyć z wodą, co ułatwia aplikację. Preparat służy do zabezpieczania surowych powierzchni metalowych podczas magazynowania czy też w procesach produkcyjnych wymagających nanoszenia antykorozyjnych wodnych roztworów metodą natryskową lub zanurzeniową.

Więcej środków do ochrony metali przed korozją znajdziesz w e-shopie www.sklep.excore.pl.

 

 

Popularne tagi: papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja , zabezpieczenie antykorozyjne , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona metali przed korozją

Dojazd:

 

Tagi: , ,

Kategorie