księgowość Rozprza http://rozprza.info/2020/01/27/biuro-rachunkowe-ksiegowosc-rozliczenia-wozniakiewicz-net/ Księgowość Rozprza to także obsługa podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w formie spółek cywilnych. Księgowość Rozprza wymaga od pracowników nie tylko wiedzy z zakresu finansów, ale także umiejętności analitycznych i komunikacyjnych.

Zalane mieszkanie – co robić?

0 Comments

Wyjeżdżasz na wakacje, a po powrocie okazuje się, że na podłodze zalega woda, a sufit mają zacieki. Podejrzewasz, że podczas Twojej nieobecności sąsiad z góry zalał ci mieszkanie. Co wtedy? Przede wszystkim zapanuj nad nerwami (choć o to w takiej chwili trudno).

Zalane mieszkanie – od czego zacząć?

Kiedy ochłoniesz, na spokojnie zlokalizuj przyczynę zalania. Udaj się do sąsiada z góry i poinformuj go o zaistniałej sytuacji, być może człowiek jest nieświadomy, że ma u siebie jakąś awarię i dopiero dowie się o niej od ciebie.

Czasem zdarza się, że awaria dotyczy pionów wodno – kanalizacyjnych, wtedy należy zakręcić zawory główne znajdujące się najczęściej w piwnicy.

Zalane mieszkanie – co dalej?

Wróć do mieszkania i próbuj ograniczać powiększanie szkód. Zbierz wodę, ale nie usuwaj od razu skutków zalania, ponieważ będą stanowić dowód przy odszkodowaniu. Porób zdjęcia zniszczeń. Zgłoś również ten fakt w spółdzielni lub wspólnoty i poproś o przyjście jej reprezentanta w celu spisania protokołu zalania.

Jeśli posiadasz ubezpieczenie, skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem. Kilka dni potrwa, zanim rzeczoznawca dotrze do ciebie, aby udokumentować szkody.

W przypadku kiedy chcesz jak najszybciej zacząć naprawiać zniszczenia, skompletuj potrzebną dokumentację.

Po otrzymaniu odszkodowania nie zostaje nic innego jak zacząć naprawiać szkody.

Osuszanie po zalaniu – pierwszy krok do naprawy szkód

Jeśli przebrnąłeś już drogę z ubezpieczycielem, zacznij naprawiać zniszczenia. Przede wszystkim wynieś mokre dywany, a jeśli zalało również panele, ich także należy się pozbyć. Teraz czas na osuszanie po zalaniu. Możesz zrobić to sam, jak również wynająć firmę, która trudni się w takich zadaniach.

Po osuszeniu mieszkania możesz już ze spokojem dokończyć jego remont.

Droga, przez którą przeszedłeś, pewnie nie była łatwa, ale po remoncie możesz się cieszyć odświeżonym mieszkaniem.

Tagi: , ,